Biuletyn Informacji Publicznej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie

Deklaracja dostępności

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony www.pcprchelm.bip.lubelskie.pl.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Iwaniec Aleksandra — mejlowo sekretariat@pcprchelm.pl lub telefonicznie 825627653.

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Iwaniec Aleksandra — mejlowo lub telefonicznie.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Wejście do budynku przy Pl. Niepodległości 1 w Chełmie jest możliwe schodami zabezpieczonymi po obu stronach poręczami, a
dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich, pochylnią na niskim parterze umiejscowioną przy
schodach i prowadzącą do windy, z możliwością dojazdu na wszystkie kondygnacje. Winda dostosowana jest dla osób
niedowidzących i niedosłyszących poprzez wyposażenie w odpowiednią sygnalizację optyczną i dźwiękową. W holu głównym
dostępność do korytarzy jest możliwa po pochylni, a na pozostałych kondygnacjach bezpośrednio z windy. Ciągi komunikacyjne
w budynku pomiędzy korytarzami nie posiadają progów, co ułatwia poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Na parkingu wokół
budynku wyznaczone są miejsca parkingowe dla pojazdów osób z niepełnosprawnością. Nie ma ograniczeń wstępu dla psów
asystujących osobom z niepełnosprawnością.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Nie ma ograniczeń wstępu dla psów asystujących osobom niepełnosprawnym. Na parkingu wokół budynku wyznaczone są miejsca parkingowe dla pojazdów osób z niepełnosprawnością. W pokoju nr 206A jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online.